تبلیغات
بهترین پروژه های الکترونیک - قفل رمز 8 رقمی با قابلیت تغییر رمز و دارای کنترل پنل
بهترین پروژه های الکترونیک
Electronic for All

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 29 اسفند 1388
 این مدار را با استفاده از میکروی AVR طراحی شده و پروژه مذکور یک قفل رمز دیجیتالی می باشد که می توانید از آن برای درب خانه و یا روشن کردن وسایلی که نیاز به مجوز شما دارند استفاده  کنید.

   یکی از ویژگیهای منحصر به فرد آن قابلیت تغییر رمز به وسیله کیبرد خود دستگاه می باشد (بدون نیاز به کامپیوتر). طبق مراحلی که بعداً توضیح داده خواهد شد می توانید رمز عبور جدید را به دستگاه  بدهید. همچنین برای جلوگیری از ورود افراد متفرقه به بخش کنترل سیستم (کنترل پنل) یک PIN Code چهار رقمی در نظر گرفته ام که این عدد را فقط خود شما باید بدانید و توسط آن وارد بخش کنترل شده و می توانید تمامی تنظیمات دستگاه را تغییر دهید حتی PIN Code را.

   یکی دیگر از ویژگیهای مدار اینست که اگر 3 بار رمز عبور غلط بدهید  سیستم به طور خودکار LCD را خاموش کرده و کیبرد را هم از کار می اندازد و تا 5 دقیقه به خواب فرو می رود و پس از 5 دقیقه به طور خودکار روشن می شود.

  با دادن رمز در نهایت یک رله وصل می شود که می توانید وصل بودن این رله را طوری تنظیم کنید که دائم وصل بماند یا به صورت زمان دار ( مثلاً اگر از این قفل رمز برای F.F منزل استفاده کنید باید وصل بودن رله را زمان دار تعریف کرده و زمان آنرا نیز 1 ثانیه قرار دهید تا به محض دریافت رمز عبور صحیح یک ثانیه رله را وصل کرده و دوباره قطع نماید. رله را باید به سیم های شاسی دربازکن اف اف متصل کنید) (مثال حالت دوم: اگر از قفل رمز برای روشن کردن یک وسیله برقی مثل کامپیوتر یا TV استفاده می کنید باید
وصل بودن رله را دائمی تعریف کنید که در این صورت با وارد کردن پسورد صحیح، رله به صورت دائمی وصل بماند و در صورت نیاز با فشار کلید معینی قطع شود.

در شکل زیر نمونه ساخته شده را ملاحظه می فرمایید:

 

 

نقشه شماتیک:

منوهای دستگاه:

یک نمونه ساخته شده:

 

همانطوریکه می دانید رمز عبور در حافظه EEPROM آی سی ذخیره می شود و با قطع برق و ریست مدار نیز قابل پاک شدن نیست. برای این منظور یک جامپر کوچک در طرح مدار قرار داده ام که در صورت فراموشی رمز عبور، برق سیستم را قطع کرده و این جامپر را اتصال کوتاه نمایید و سیستم را روشن کنید. مشاهده می کنید که روی LCD نوشته می شود : Memory Erased و رمز عبور و پین کد پیش فرض نیز روی صفحه نمایش داده می شوند که رمز عبور 12345678 , پین 1234 است. سپس جامپر را قطع نمایید.
 
   بلندگوی کوچک نیز مسئول پخش صداهای Error و تایید سیستم و نیز  صدا های صفحه کلید است. آنرا از نوع صفحه پلاستیکی کوچک انتخاب نمایید.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                 لطفاً این فایل را با نوسانگر داخلی ۱ مگاهرتز میکرو (پیش فرض) اجرا کنید.

هین هم فایل HEX . همراه با مدار:  http://persiandrive.net/410809
طبقه بندی: پروژه های AVR، 
برچسب ها: قفل رمز 8 رقمی با قابلیت تغییر رمز و دارای کنترل پنل،
ارسال توسط vahid vaysi
آرشیو مطالب
امکانات جانبی
blogskin